«Պայքարելու ենք վերգետնյա եթերային հեռարձակումը վերականգնելու համար». Հ2
Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի 2021 թվականի հունվարի 15-ի որոշմամբ Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքը զրկվել է վերգետնյա եթերային հեռարձակում իրականացնելու հնարավորությունից, հետևաբար հունվարի 21-ից սկսած ալեհավաքի միջոցով այլևս չեք կարողանալու դիտել մեր հաղորդումները:
Մեր հեռուստաընկերությունը համարում է այս որոշումը ոչ իրավաչափ և խտրական և բոլոր օրինական միջոցներով պայքարելու է վերգետնյա եթերային հեռարձակումը վերականգնելու համար:
Մինչ այդ Հայկական երկրորդի հաղորդումները հունվարի 21-ից սկսած կարող եք դիտել միայն ցանցային օպերատորների կամ մալուխային ցանցերի միջոցով, ինչպիսիք են օրինակ, U-com-ը, Rostelecom-ը, Beeline-ը, Viva MTS-ը և մյուս բոլոր մալուխային ցանցերը: Մեզ կարող եք հետևել նաև հ2-ի YouTube-յան ալիքի և ֆեյսբուքյան էջի միջոցով:

Поддержи А1+!Второй армянский телеканал, решением Комиссии по телевидению и радио от 15 января 2021 года, лишенный возможности наземного эфирного вещания, сообщил, что он продолжит свою деятельность.
Второй армянский телеканал распространил сообщение, в котором сообщил, что с 21 января невозможно будет смотреть передачи телеканала при помощи антенны. С 21 января их передачи можно будет смотреть только через сетевых операторов или кабельные сети, такие как U-com, Rostelecom, Beeline, Viva MTS и все другие кабельные сети.
За передачами телеканала можно будет следить также и на YouTube и Facebook.
Телеканал также сообщил, что они всеми законными средствами будет бороться за восстановление надземного эфирного вещания.