Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահացել է «Երալաշ»-ի գեղարվեստական ղեկավար Բորիս Գրաչեւսկին
71 տարեկանում կյանքից հեռացել է «Երալաշ» մանկական երգիծական հանդեսի գեղարվեստական ղեկավար Բորիս Գրաչեւսկին: Նրա մահվան պատճառ է դարձել կորոնավիրուսային հիվանդությունը:
Գրաչեւսկին կորոնավիրուսով հիվանդանոց էր տեղափոխվել դեռեւս դեկտեմբեր ամսին,վերջին օրերին նրան արհեստական կոմայի մեջ էին մտցրել: Այդուամենայնիվ, Գրաչեվսկու կյանքը փրկել չի հաջողվել:
Բորիս Գրաչեւսկին ծնվել Է 1949 թվականի մարտի 18-ին: Խորհրդային եւ ռուսաստանցի կինոռեժիսոր ու սցանարիստ, կինոարտադրության կազմակերպիչ: 2002 թվականից «Երալաշ» մանկական կինոհանդեսի գեղարվեստական ղեկավար:
Ռուսաստանի «Նիկա» կինեմատոգրաֆիական արվեստների ակադեմիայի անդամ, ՌԴ արվեստների վաստակավոր գործիչ, ՌԴ կառավարության մրցանակի դափնեկիր:

Художественный руководитель детского юмористического журнала "Ералаш" Борис Грачевский умер на 72-м году жизни от коронавируса. Об  этом сообщил "Интерфаксу" его друг, артист Владимир Долинский.
"Да, он скончался", - сказал Долинский.
Причиной смерти Грачевского стал коронавирус.
Борис Грачевский родился 18 марта 1949 года. Советский и российский кинорежиссёр и сценарист, организатор кинопроизводства. С 2002 года художественный руководитель детского киножурнала "Ералаш". Член Российской академии кинематографических искусств "Ника", заслуженный деятель искусств РФ (2000), лауреат премии Правительства РФ.