Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի կոպիտ խախտման հետևանքով զինծառայող է վիրավորվել. ԱՀ ՊԲ
Հունվարի 13-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ կենտրոնական ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի կոպիտ խախտման հետևանքով, հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 2000թ. ծնված Վարդան Վաչագանի Կիրակոսյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ և բարեհաջող վիրահատվել: Նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր:

В результате грубого нарушения противником режима прекращения огня ранен военнослужащий: МО Арцаха
В результате грубого нарушения противником режима прекращения огня 13 января, в районе 12:00 часов, на боевой позиции одной из воинских частей, расположенных в центральном направлении Армии обороны, военнослужащий Вардан Вачаганович Киракосян (2000 г.р.) получил огнестрельное ранение. Об этом сообщила пресс-службе МО Арцаха.
«Раненый солдат был сразу же доставлен в военный госпиталь, где ему сделали успешную операцию. Его состояние оценивается как стабильно тяжелое. В настоящее время проводится следствие с целью выяснения деталей инцидента», - говорится в сообщении.