Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Մաթևոսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Մաթևոսյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ.
«Հարգարժան պարոն Մաթևոսյան,
Սիրելի մաեստրո,
Ընդունեք ջերմ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան 80-ամյակի առթիվ։
Տասնամյակներ շարունակ հայ ժողովրդական, գուսանական ու աշուղական, ինչպես նաև ժամանակակից շատ հայ կոմպոզիտորների երգեր Ձեր ձայնի ու կատարողական արվեստի շնորհիվ են ճանաչելի դարձել Հայաստանում, Սփյուռքում և արտասահմանյան շատ երկրներում՝ գրավելով հայ և օտար ունկնդրի սրտերը:
Հայ արվեստին ու մշակույթին Ձեր հավատարմությամբ, Ձեր անզուգական արվեստով, Հայրենիքն ու ազգը սիրելու ու բարձրացնելու Ձեր կարողությամբ Դուք օրինակ եք ծառայել և ծառայում կատարողների երիտասարդ սերունդների համար:

Армен Саркисян поздравил народного артиста Рубена Матевосяна
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня направил поздравительное послание Народному артисту Рубену Матевосяну по случаю его 80-летия. В поздравительном послании говорится:
«Уважаемый господин Матевосян,
Дорогой маэстро,
Примите самые теплые поздравления по случаю Вашего 80-летия.
На протяжении десятилетий благодаря вашему голосу и исполнительскому искусству армянские народные, гусанские и ашугские песни, а также произведения многих современных армянских композиторов стали известны в Армении, диаспоре и многих зарубежных странах, покорив сердца армянских и зарубежных слушателей.
Своей преданностью армянскому искусству и культуре, своим несравненным искусством, своим умением любить и поднимать Родину и Нацию Вы служили и служите примером для молодого поколения исполнителей.