Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՊՆ
Հունվարի 11-ին և 12-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող հատվածներում, մասնավորապես, Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

На участке Воротан-Давид-Бек автодороги Горис-Капан пограничных инцидентов не зарегистрировано: МО
11-12 января на линии соприкосновения армяно-азербайджанских войск на государственной границе РА поддерживалась стабильная оперативная обстановка.
«По информации, полученной из СНБ РА, пограничных инцидентов на территориях, находящихся в ведении пограничных войск СНБ, в частности на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан, не зарегистрировано.
Подразделения пограничных войск ВС РА и СНБ контролируют пограничную обстановку на всей приграничной территории», - говорится в сообщении.