Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում հունվարի 1-8-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 1-ից 8-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 138 դեպք, որից 4-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 40, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 20, խարդախության՝ 19, ընտանեկան բռնության՝ 9, գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու, թմրամիջոցի հայտնաբերման և խուլիգանության՝ 5-ական, անձի առևանգման, բնակարանային գողության ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 4-ական, ավտոմեքենա փախցնելու և զենք-զինամթերքի առգրավման՝ 3-ական, համակարգչային հանցագործության, ապօրինի ծառահատման ու սպանության սպառնալիքի՝ 2-ական, կողոպուտի, յուրացման կամ վատնման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, անառակաբարո գործողությունների, բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերի և անհետաձգելի միջամտության որոշման կամ պաշտպանական որոշումը դիտավորությամբ չկատարելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 9 անհետ կորած, 11 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 3 հետախուզվող։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 3 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության և մարմնական վնասվածք պատճառելու 2-ական դեպք։
Անցած 7 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 111 պատահար. 10 մարդ զոհվել է, 176-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная ситуация в республике 1-8 января
Поддержи А1+!По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период от 1 до 8 января подразделения Полиции Республики Армения раскрыли 138 случаев преступлений, из которых 4 -ранее совершенные.
В частности, раскрыты случаи нанесения телесных повреждений - 40, кражи личного имущества -20, мошенничества - 19, семейного насилия - 9, умышленного уничтожения имущества, обнаружения наркотиков и хулиганство - по 5 случаев, похищения человека, квартирной кражи и злоупотребления должностными полномочиями - по 4 случая, угона автомобиля и конфискации оружия - по 3, компьютерных преступлений, незаконной вырубки и угрозы убийства - по 2 случая, грабежа, присвоения или растраты, насилия в отношении представителя власти, служебного подлога или небрежности, преднамеренного невыполнения публичных призывов к применению насилия и определения неотложного вмешательства или оборонного решения - по 1 случаю.
Обнаружены 9 пропавших без вести и 11 разыскиваемых. В полицию с повинной явились трое разыскиваемых.
Зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 2 случая кражи личного имущества и причинения телесных повреждений.
За минувшие 7 дней в республике зарегистрировано 111 дорожно-транспортных происшествий. 10 человек погибли в результате чрезвычайных случаев, 176 получили телесные повреждения разных степеней тяжести.