զինվորների մարմիններ
Նախօրեին Հադրութի շրջանից 6 զինծառայողի աճյուն է դուրս բերվել, նրանց ինքնությունը հայտնի է․ Արցախի ԱԻՊԾ
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության որոնողափրկարարական աշխատանք իրականացնողները նախօրեին 6 զոհված զինծառայողի աճյուն են դուրս բերել Հադրութի շրջանի Թութակ տեղամասից դեպի Խծաբերդ տանող ճանապարհի 5-րդ կիլոմետրից։
Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը։
«Զոհված զինվորների մարմիններն անճաչանելի են, բայց նրանց ինքնությունը պարզ է, որովհետեւ զինվորական գրքույքներ ունեին։ Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Հադրութի, Ջաբրայիլի եւ Ասկերանի վերին ենթաշրջանի ուղղությամբ»,- ասաց Թադեւոսյանը՝ հավելելով, որ մինչ օրս հայտնաբերվել է  1194 աճյուն, որոնց մեջ կան նաեւ քաղաքացիական անձանց մարմիններ։

Накануне из Гадрутского района были вынесены останки 6 военнослужащих, их личность известна: ГСЧС Арцаха
В результате поисково-спасательных работ на 5-ом километре дороги, ведущей от участка боевых действий в районе Тутакнер Гадрута в Хцаберд, обнаружены останки 6 военнослужащих. Об этом сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
“Благодаря сохранившимся военным книжкам, удалось установить личности погибших солдат. Всего найдено 1 194 тела военнослужащих. Сегодня поисковые работы продолжаются на участках Гадрута, Джабраила и верхнего подрайона Аскерана”, - сообщил Тадевосян.