ՌԴ վարչապետ Միշուստինը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը:
«2020 թվականին ռուս-հայկական հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և ռազմավարական գործընկերության սկզբունքների վրա, հետևողականորեն զարգացել են: Ակտիվ աշխատանքներ են կատարվել՝ մեծացնելու փոխգործակցությունը առևտրատնտեսական, ներդրումային, էներգետիկ, տրանսպորտային և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը 2021 թվականին կնպաստեն տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը, համատեղ խոշոր նախագծերի մեկնարկին, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրացիոն փոխգործակցության խորացմանը: Մտադիր ենք ակտիվորեն համագործակցել Լեռնային Ղարաբաղի հետճգնաժամային վերականգնման հարցերում»,- մասնավորապես ասվում է Միխայիլ Միշուստինի շնորհավորական ուղերձում:
Ռուսաստանի վարչապետը Հայաստանի նախագահին մաղթել է առողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Премьер-министр РФ Мишустин поздравил Армена Саркисяна с наступающим Новым годом и Рождеством
Премьер-министр Российской Федерации Михаил Мишустин направил президенту Республики Армения Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю наступающего Нового года и Рождества Христова.
“В 2020 году российско-армянские отношения, основанные на принципах дружбы и стратегического партнерства, последовательно развивались. Ведется активная работа по расширению сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, энергетической, транспортной, культурно-гуманитарной сферах.
Убежден, что наши совместные усилия в 2021 году будут способствовать укреплению двустороннего сотрудничества в различных сферах, запуску крупных совместных проектов, а также углублению интеграционного сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза. Мы намерены активно сотрудничать в посткризисном восстановлении Нагорного Карабаха”, - говорится в поздравительном послании Михаила Мишустина.
Премьер-министр России пожелал президенту Армении здоровья, счастья и благополучия, а дружественному народу Армении - мира и благополучия.