4-րդ զորամիավորումում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն
Դեկտեմբերի 29-ին 4-րդ զորամիավորումում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ենթակա զորամասերի հրամանատարներն ու տեղակալները, զորատեսակների և ծառայությունների պետերը։
Զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա. Բուդաղյանի ղեկավարությամբ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում Ճշգրտվել են մարտական պատրաստության պլանները, քննարկվել զինվորական ծառայության անվտանգությանն ու զինվորական կարգապահությանն առնչվող հարցեր: Զորամասերի հրամանատարները զեկուցումներ են ներկայացրել կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: Մատնանշելով առկա խնդիրների լուծման ուղիները՝ զորամիավորման հրամանատարը շեշտել է, որ անհրաժեշտ է առավել ուշադրություն դարձնել ձմեռային պայմաններում մարտական հերթապահության կազմակերպմանը:

В 4-ом войсковом соединении было проведено совещание
29 декабря в 4-й войсковой части прошло совещание, в котором приняли участие командиры и заместители подчиненных воинских подразделений, начальники воинских частей и служб.
В ходе совещания под председательством А. Будагяна была уточнена боевая готовность, обсуждены вопросы безопасности военной службы и воинской дисциплины. Командиры воинских частей представили отчеты о проделанной работе. Указывая пути решения существующих проблем, командир воинской части подчеркнул необходимость уделять больше внимания организации боевого дежурства в зимних условиях.