Համոզված եմ, որ ՀՀ-ի ու ՌԴ-ի համագործակցությունը 2021-ին կշարունակի ամրապնդվել. Միշուստինը՝ Փաշինյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Ուղերձում ասված է.
Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Անցնող տարում հայ-ռուսաստանյան հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության, գործընկերության և դաշնակցային սկզբունքների վրա, դինամիկ զարգացում են ապրել: Առաջընթաց է գրանցվել համատեղ խոշոր ծրագրերում: Ամրապնդվել է ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի բազմաբնույթ համագործակցությունը 2021 թվականի ընթացքում կշարունակի ամրապնդվել: Կարևոր եմ համարում Լեռնային Ղարաբաղի հետկոնֆլիկտային վերականգնման հարցերում արդյունավետ համագործակցություն ապահովումը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ եղբայրական Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Убежден, что в 2021 году многоплановое сотрудничество России и Армении продолжит укрепляться: Мишустин - Пашиняну
Премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил председатель правительства Российской Федерации Михаил Мишустин. В послании говорится:
“Уважаемый Никол Воваевич,
Искренне поздравляю Вас с Новым 2021 годом и Рождеством!
В уходящем году российско-армянские отношения, базирующиеся на принципах дружбы, партнерства и союзничества, динамично развивались. Продвигались вперед крупные совместные проекты. Укреплялось интеграционное взаимодействие в рамках Евразийского экономического союза.
Убежден, что в 2021 году многоплановое сотрудничество России и Армении продолжит укрепляться. Считаю важным обеспечить эффективную кооперацию в вопросах постконфликтного восстановления Нагорного Карабаха.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья и благополучия, а всем гражданам братской Армении – мира и процветания”.