Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք տոների կապակցությամբ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ: Այս մասին տեղեկացրել է  ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։ Ուղերձում նշված է․
Ընդունեք ամանորյա և սուրբծննդյան անկեղծ շնորհավորանքներս։
Անցնող տարին ամենևին էլ դյուրին չէր, և ցանկանում եմ հուսալ, որ նրա բերած փորձությունները կմնան անցյալում։ Կարևոր է, որ մենք լիովին համոզվեցինք մեր երկրների միջև բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների նշանակալի լինելու մեջ։
Վստահ եմ, որ հայ-ռուսական բազմաբնույթ կապերի հետագա զարգացումը համահունչ է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին և ընթանում է Անդրկովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության և կայունության ապահովման ոգով։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր հարազատներին և մտերիմներին քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ երջանկություն և բարգավաճում»։

Владимир Путин направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю наступающих праздников
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю наступающих Нового года и Рождества Христова. В послании говорится:
Уважаемый Никол Воваевич,
Примите искренние новогодние и рождественские поздравления.
Уходящий год был весьма непростым, и хочется надеяться, что принесенные им испытания останутся в прошлом. Важно, что мы в полной мере убедились в значимости дружественных, союзнических отношений между нашими странами.
Уверен, что дальнейшее развитие многоплановых российско-армянских связей отвечает коренным интересам наших братских народов, идет в русле обеспечения мира, безопасности и стабильности в Закавказском регионе.
Желаю Вам, Вашим родным и близким крепкого здоровья и благополучия, а всем Вашим соотечественникам — счастья и процветания”.