Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը և Գլխավոր դատախազի խորհրդական Արթուր Բաղդասարյանը 2021թ. հունվարի 11-14-ը կգործուղվեն Մոսկվա` մասնակցելու ՌԴ դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Այս մասին ասված է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշման մեջ:
«Համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասի՝
1. Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի և Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի խորհրդական Արթուր Բաղդասարյանի՝ Ռուսաստանի Դաշնության դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով 2021 թվականի հունվարի 11-14-ը Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա) գործուղման ծախսերը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեով արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին»,- ասված է որոշման մեջ:

Генеральный прокурор Артур Давтян вылетит в Москву
Поддержи А1+!Генеральный прокурор Армении Артур Давтян и советник генерального прокурора Артур Багдасарян с 11 по 14 января будут командированы в Москву для участия в торжественных мероприятиях, посвященных Дню сотрудника прокуратуры РФ.
Об этом говорится в решении премьер-министра Никола Пашиняна.
“Согласно части 5 статьи 7 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства”, для участия генерального прокурора Республики Армения Артура Давтяна и советника генерального прокурора Республики Армения Артура Багдасаряна в торжественных мероприятиях, посвященных Дню сотрудника прокуратуры Российской Федерации, с 11 по 14 января 2021 года, рассчитать их командировочные расходы из средств, предусмотренных государственным бюджетом Республики Армения на 2021 год для зарубежных официальных командировок”, - говорится в решении.