Արմեն Սարգսյանի մոտ քննարկվել են միջազգային ատյաններում Հայաստանի և ՀՀ քաղաքացիների շահերի ներկայացմանն առնչվող հարցեր (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՇարունակելով քննարկումները միջազգային հարթակներում Հայաստանի Հանրապետության և նրա քաղաքացիների շահերի ներկայացմանն առնչվող խնդիրների շուրջ՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի, իրավապաշտպաններ Սիրանուշ Սահակյանի, Լևոն Գևորգյանի, քաղաքագետ Իրինա Ղափլանյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան շրջանում Ադրբեջանի կողմից իրականացված՝ մարդու իրավունքների խախտումների և պատերազմական հանցագործությունների համար պատասխանատվության իրավական գործընթացները և միջազգային ատյաններում Հայաստանի և նրա քաղաքացիների շահերի ներկայացմանն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է եղել այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող և ձեռնարկվելիք քայլերին:

У Армена Саркисяна обсуждались вопросы представления интересов Армении и граждан РА в международных инстанциях (видео)
Продолжая обсуждение вопросов, связанных с представлением интересов Республики Армения и ее граждан на международной арене, 24 декабря президент Республики Армен Саркисян встретился с представителем Республики Армения в Европейском суде по правам человека Егише Киракосяном, правозащитниками Сирануш Саакян, Левоном Геворгяном и политологом Ириной Капланян.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с нарушениями прав человека, совершенными Азербайджаном во время войны и в послевоенный период нарушениями прав человека, военными преступлениями, представлением интересов Армении и ее граждан в международных инстанциях. Были затронуты шаги, которые предпринимаются и должны быть предприняты в этом направлении.