«Սառցե սիրտը» նոր ձևաչափով՝ Համալիրի բեմում (տեսանյութ)
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում այսօրվանից մինչև դեկտեմբերի 27-ը կներկայացնի «Սառցե սիրտը» բարեգործական մուլտֆիլմ- համերգը արցախցի մանուկների և պատերազմում զոհված զինծառայողների երեխաների համար։
Ուոլտ Դիսնեյի անիմացիոն ստուդիայի լիամետրաժ մուլտֆիլմի հիման վրա ստեղծված նոր ձևաչափով երաժշտական նախագիծը Հայաստանում ներկայացվում է առաջին անգամ:
«Այս տարի շատ երեխաներ անցան պատերազմական, այսօր էլ՝ հետպատերազմական զրկանքներով։ Մեզանից յուրաքանչյուրը փորձում է գունավորել նրանց տրամադրությունը»,- ասում է  Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգել Սմբատյանը, որի հետ զրուցել է  «Ա1+»-ը։

«Холодное сердце» в новом формате на сцене Комплекса (видео)
Государственный симфонический оркестр Армении в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна с сегодняшнего дня до 27-го декабря представит благотворительный мультфильм-концерт «Холодное сердце» для арцахских малышей и детей военнослужащих, погибших на войне.
Музыкальный проект в новом формате, созданный на основе полнометражного мультфильма анимационной студии Уолт Дисней, впервые демонстрируется в Армении.
«В этом году многие дети прошли сквозь военные, а сегодня - и послевоенные лишения. Каждый из нас пытается поднять им настроение»,- говорит художественный руководитель и главный дирижёр Государственного симфонического оркестра Армении Сергей Смбатян, с которым побеседовал «А1+».