104114565_3163338150371575_2920540081309055214_n
«Իմ քայլի» ներսում կա լիակատար կոնսենսուս, որ մեզ հետ վերջնագրերով խոսելու ձևն անընդունելի է․ Սուրեն Գրիգորյան
«Փաստաբաններին հորդորում եմ՝ որպես համայնք հիշեն իրենց առաքելությունը  և հիշեն իրենց քաղաքական մարմին չլինելը»։ «Ա1+»-ի հետ զրույցում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանն այսպես արձագանքեց փաստաբանների՝ իրեն ուղղված կոչին՝ դուրս գալ խմբակցությունից և գործել որպես անկախ պատգամավոր։
Գրիգորյանը նաև հորդորեց փաստաբաններին քաղաքական գործընթացներին մասնակցել որպես քաղաքացի և ոչ թե որպես փաստաբան։
Ինչ վերաբերում է Գլխավոր դատախազությանն ուղղված փաստաբանների պահանջին, պատգամավորն ասաց՝ Դատախազությունը պետք է որոշի՝ այդ պահանջին ընթացք տա, թե ոչ:
Հիշեցնենք՝ փաստաբաններն այսօր հանցագործության մասին հաղորդում ներկայացրին ՀՀ գլխավոր դատախազություն պետական դավաճանության վերաբերյալ։
Սուրեն Գրիգորյանն անդրադարձավ նաև ընդդիմադիրների կողմից իշխանական խմբակցությանը ներկայացված պահանջին, թե մինչեւ ժամը 18։00-ն «Իմ քայլը» խմբակցությանը ժամանակ են տալիս, որպեսզի պատվիրակությունով ներկայանա՝ Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարության հետ քննարկելու երկրում ստեղծված իրավիճակը․
««Իմ քայլը» խմբակության ներսում, կարծում եմ, կա լիակատար կոնսենսուս, որ մեզ հետ վերջնագրերով խոսելու ձևն անընդունելի է, և անընդունելի է հատկապես ստեղծված լարված իրավիճակում»,-նշեց պատգամավորը։
Մեր ճշտող հարցին, թե այս պահին խմբակցության ներսում կա՞ քննարկում այս պահանջի վերաբերյալ, Գրիգորյանն արձագանքեց․

Внутри «Моего шага» есть полноценный консенсус, что ультимативная форма разговора с нами неприемлема: Сурен Григорян
Поддержи А1+!«Я призываю адвокатов, чтобы как община помнили свою миссию и помнили, что они не являются политическим органом». В беседе с
«А1+» депутат от фракции «Мой шаг» Сурен Григорян так отреагировал на адресованный ему призыв адвокатов выйти из фракции и действовать в качестве независимого депутата.
Григорян также призвал адвокатов участвовать в политических процессах в качестве граждан, а не в качестве адвокатов.
Касательно требования адвокатов, адресованного Главной прокуратуре, депутат сказал: Прокуратура должна решить, дать ход этому делу или нет.
Напомним, депутаты сегодня подали сообщение о преступлении в Генеральную прокуратуру РА относительно государственной измены.
Сурен Григорян обратился также к требованию, предъявленному фракции во власти от оппозиционеров, о том, что они дают время «Моему шагу» до 18:00, чтобы явиться с делегацией для обсуждения сложившейся ситуации с руководством Движения по спасению Отечества:
«Внутри фракции "Мой шаг", думаю, есть полноценный консенсус, что ультимативная форма разговора с нами непреемлема, и непреемлема в особенности в создавшейся напряжённой обстановке»,- отметил депутат.
На наш уточняющий вопрос, есть ли в настоящий момент во фракции обсуждение этого требования, Григорян ответил: