Կազմակերպվում է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած քաղաքացիական անձանց բուժօգնությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հանձնարարությամբ կազմակերպվում է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած 14 քաղաքացիական անձանց բժշկական օգնությունն ու սպասարկումը:
Վերջիններս քաղաքացիական բժշկական հաստատություններում կենթարկվեն բժշկական զննության, կարվեն հետազոտություններ, անհրաժեշտության դեպքում նաև կկատարվեն բժշկական միջամտություններ: Ադրբեջանից վերադարձած քաղաքացիական անձինք որոշ ժամանակ կգտվեն բժիշկների հսկողության տակ:
Գործընթացը գտնվում է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի անմիջական վերհասկողության ներքո:
Պահպանելով Ադրբեջանից վերադարձածների անձնական տվյալների պաշտպանության իրավունքը` խնդրում ենք զերծ մնալ լրացուցիչ հարցադրումներից և օգտվել տրամադրվող տեղեկատվությունից:

Организована медпомощь возвращенным из Азербайджана в Армению гражданским лицам
По поручению министра здравоохранения Арсена Торосяна 14 гражданским лицам, возвращенным в Армению из Азербайджана, будут оказаны соответствующая медицинская помощь и услуги.
“14 гражданских лиц, возвращенных в Армению из Азербайджана, пройдут медицинское обследование в гражданских медицинских учреждениях, будут обследованы, при необходимости - прооперированы. Гражданские лица, возвращенные из Азербайджана, некоторое время будут находиться под медицинским наблюдением.
Процесс находится под непосредственным контролем министра здравоохранения Арсена Торосяна.
Мы оставляем за собой право защищать личные данные этих лиц, пожалуйста, воздерживайтесь от дополнительных вопросов и используйте лишь предоставляемую информацию”, - сказано в сообщении МЗ Армении.