Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է իրավաբանական հանրության մի խումբ ներկայացուցիչների հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի, փաստաբաններ Սիրանուշ Սահակյանի, Արտակ Զեյնալյանի և Արա Ղազարյանի հետ:
Հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան ժամանակահատվածում կատարված և նախատեսվող միջազգային իրավական պաշտպանության միջոցառումները:
Հանրապետության նախագահն ընդգծել է միջազգային իրավունքով և գործիքակազմով ընձեռվող բոլոր հնարավորություններն արդյունավետ օգտագործելու կարևորությունը և միջազգային իրավական պաշտպանության ոլորտի մասնագետների ամբողջ ներուժը կենտրոնացնելու, համակարգված ու փոխհամաձայնեցված գործելու անհրաժեշտությունը:

Армен Саркисян встретился с рядом представителей юридической общественности (видео)
Президент Армении Армен Саркисян 14 декабря провел встречу с защитником прав человека Арманом Татояном, представителем Армении в Европейском суде по правам человека Егише Киракосяном, адвокатами Сирануш Саакян, Артаком Зейналяном и Ара Казаряном.
Участники встречи представили меры международной правовой защиты, принятые во время войны и в послевоенный период, а также предстоящие шаги.
Президент Армении подчеркнул важность эффективного использования предоставляемых международным правом всех возможностей и инструментов, необходимость централизации всего потенциала специалистов в области международной правовой защиты, а также слаженной и взаимосогласованной работы.