Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Ազգային ժողով, հանդիպում ունեցել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը ևս մեկ անգամ առողջություն է մաղթել ԱԺ նախագահին՝ կրկին խստորեն դատապարտելով նրա նկատմամբ կատարվածը և անթույլատրելի համարել բռնության ցանկացած դրսևորում: Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ հատկապես մեր երկրի ու ժողովրդի համար այս բարդ իրավիճակում գերիշխող պետք է լինեն բարձր պատասխանատվությունն ու զսպվածությունը, բացառվեն անհանդուրժողականության և բռնության կոչերն ու գործողությունները:
Հանդիպմանը նախագահ Սարգսյանն ու ԱԺ նախագահը մտքեր են փոխանակել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, խոսել հանգուցալուծման հնարավոր ճանապարհների մասին:

Армен Саркисян встретился с председателем НС Араратом Мирзояном
Президент Республики Армения Армен Саркисян в Национальном собрании встретился с председателем НС Араратом Мирзояном.
Президент Саркисян еще раз пожелал председателю НС здоровья, вновь строго осудил произошедшее с ним, посчитав любое проявление насилия недопустимым. Президент выразил уверенность, что в этой сложной для нашей страны и народа ситуации, особенно, доминирующими должны быть высокая ответственность и сдержанность, должны быть исключены призывы и действия нетерпимости и насилия.
На встрече президент Саркисян и председатель НС обменялись мнениями вокруг сложившейся в стране нынешней ситуации, говорили о возможных путях ее развязки.