Անհետ կորած անձանց ընտանիքի անդամներին կտրամադրվի բժշկական օգնություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից նոյեմբերի 18-ին հրապարակված «ճանապարհային քարտեզի» իրականացման շրջանակում ընդունվել է որոշում, որի համաձայն՝ սեպտեմբերի 27-ից մինչև նոյեմբերի 9-ը տևած ռազմական գործողությունների ընթացքում անհետ կորած անձանց ընտանիքի անդամների (ծնող, ամուսին, երեխա, քույր, եղբայր) բժշկական օգնությունը կկազմակերպվի պետական պատվերի շրջանակներում: Այսինքն բուժօգնության բոլոր ծախսերը կհոգա առողջապահության նախարարությունը։
Ծառայությունից օգտվելու համար նշված խմբերը պետք է բժշկական կազմակերպության կողմից տրամադրված տեղեկանքը և դիմումը ուղարկեն [email protected] հասցեին: Անհրաժեշտ փաստաթղթերն են`
-Անձնագրի պատճեն
-Անհետ կորածի տվյլաներ (անուն, ազգանուն, հայրանուն, ծննդյան ամսաթիվ)
-Բժշկական միջամտության, հետազոտության անհրաժեշտության վերաբերյալ տեղեկանք
-Հասցե
-Հեռախոսահամար
Այլ մանրամասներ ճշտելու համար կարող եք զանգահարել առողջապահության նախարարության թեժ գիծ` 80-03 հեռախոսահամարով:

Членам семей лиц, пропавших без вести, будет оказываться медицинская помощь
Поддержи А1+!В рамках Дорожной карты, опубликованной премьер-министром Николом Пашиняном 18 ноября, принято решение, согласно которому членам семей (родитель, супруг, ребенок, сестра, брат) лиц, пропавших без вести в ходе военных действий с 27 сентября по 9 ноября, медицинская помощь будет оказываться в рамках государственного заказа. Все расходы на медпомощь берет на себя Министерство здравоохранения. Об этом сообщило Министерство здравоохранения Армении.
“Чтобы воспользоваться медицинской услугой, указанные группы на адрес электронной почты [email protected] должны отправить справку, выданную медицинской организацией, и заявление.
Необходимые документы:
- Копия паспорта;
- Данные пропавшего без вести (имя, фамилия, отчество, дата рождения);
- Справка о необходимости медицинского вмешательства, обследования;
-Адрес;
- Номер телефона.
Для уточнения других подробностей можете позвонить на горячую линию Министерства здравоохранения по номеру 80-03”, - говорится в сообщении МЗ.