Նոյեմբեր ամսվա փաստաթղթավորման ցուցանիշները զիջում են միայն սեպտեմբեր ամսին. ՊԵԿ
Չնայած պատերազմի և կորոնավիրուսի հետևանքով ստեղծված ոչ բնականոն իրավիճակին` տնտեսվարողները, գիտակցելով տնտեսական կայունության կարևորությունը, շարունակում են բնականոն իրականացնել իրենց գործունեությունը:
Հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում նկատվում է ապրանքների և ծառայությունների ընդհանուր փաստաթղթավորման դրական տեղաշարժ, ինչի մասին վկայում է այն փաստը, որ 2020 թվականի նոյեմբեր ամսվա գործարքների փաստաթղթավորման ծավալը Հայաստանի Հանրապետությունում նախորդ ամսվա համեմատ ավելացել է շուրջ 16.7 մլրդ դրամով կամ 3.2 %-ով:
Վիճակագրական տվյալները ցույց են տալիս, որ հասարակական կայունության պայմաններում տնտեսական ակտիվության գործընթացներն արագ վերադասավորվում են:
Ընդհանրապես, 2020 թվականի նոյեմբեր ամսվա փաստաթղթավորման ցուցանիշները զիջում են միայն սեպտեմբեր ամսին` գերազանցելով մնացած բոլոր ամիսների ցուցանիշները:

Показатели документации за ноябрь ниже, чем за сентябрь: КГД
Несмотря на не ординарную ситуацию, создавшуюся вследствие войны и пандемии COVID-19, сфера бизнеса Армении, сознавая важность экономической стабильности, продолжает нормально функционировать. Об этом сообщает Комитет государственных доходов Армении, предоставляя информацию о документации сделок, совершаемых хозяйствующими субъектами.
В послевоенный период в общей документации товаров и услуг произошел положительный сдвиг, о чем свидетельствует тот факт, что объем сделок в ноябре 2020 года в Республике Армения увеличился примерно на 16,7 млрд драмов или 3,2% по сравнению с предыдущим месяцем. "Статистика показывает, что в условиях социальной стабильности процессы хозяйственной деятельности стремительно перестраиваются”, - сказали в КГД.
В целом показатели документации за ноябрь 2020 года ниже, чем за сентябрь, но превышают показатели всех остальных месяцев.