Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 1-ին ընդունել է «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամներին՝ կուսակցության նախագահ Հայկ Խանումյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ընթացիկ շրջափուլն Արցախի պատմության ամենածանր ժամանակահատվածներից է, և ձևավորված օրակարգի խնդիրները հաղթահարելու, ինչպես նաև հայ ժողովրդի հարատևությունը սեփական հողի վրա ապահովելու նպատակով այսօր առավել, քան երբևէ պետք է համախմբել բոլոր կարող ուժերը: Նախագահ Հարությունյանը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել պատերազմական ծանր օրերին «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության դրսևորած բարձր քաղաքացիական գիտակցության և մարտական գործողություններին ունեցած մասնակցության համար, և ընդգծել, որ հանդիպման նպատակը Հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրների հաղթահարման ուղիները քննարկելն է: Նա նաև պատրաստակամություն է հայտնել կուսակցության հետ կիսելու երկրի կառավարման քաղաքական պատասխանատվությունը:
Հայկ Խանումյանը հանդիպման համար շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Հարությունյանին՝ նշելով, որ կուսակցությունը պատրաստ է պետականաշինության հետագա գործընթացին անմիջական մասնակցություն ունենալու:

Араик Арутюнян принял членов исполнительного органа партии «Национальное возрождение»
1 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов исполнительного органа партии “Национальное возрождение” во главе с председателем партии Айком Ханумяном.
Президент отметил, что нынешний период - один из самых сложных в истории Арцаха, чтобы преодолеть проблемы повестки дня, а также обеспечить выживание армянского народа на собственной земле, сегодня как никогда необходимо объединить все возможные силы. Президент Арутюнян выразил особую признательность за высокую гражданственность, проявленную партией “Национальное возрождение” в тяжелые дни войны, за участие в боевых действиях, подчеркнув, что цель их встречи - обсуждение путей преодоления проблем, стоящих перед Родиной. Он также выразил готовность разделить с партией политическую ответственность за управление страной.
Айк Ханумян поблагодарил президента Арутюняна за встречу, отметив, что партия готова принять непосредственное участие в дальнейшем процессе государственного строительства.