Փաշինյանը վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ խոսել է Պուտինի հետ
Վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ հեռախոսազրույց ունեցա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Քննարկման առանցքում էին Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի, անհետ կորածների, որոնողական աշխատանքների, զոհվածների մարմինների, գերիների փոխանակման գործընթացի, խաղաղապահների տեղակայման եւ սահմանազատման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
Նման քննարկումներ պարբերաբար են տեղի ունենում, երբեմն օրը մի քանի անգամ:
Այս քննարկումների մասին միշտ չէ, որ հաղորդագրություններ ենք տարածում, հաշվի առնելով դրանց աշխատանքային բնույթը եւ հաճախությունը:

Пашинян в течение часа провел два телефонных разговора с Путиным
Премьер-министр Никол Пашинян в течение часа провел два телефонных разговора с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Пашинян написал об этом на своей странице в Facebook.
“В центре обсуждения были вопросы, связанные с населенными пунктами Лачинского коридора, с поисковыми операциями тел погибших, пропавших без вести, с обменом пленными, размещением и разграничением зон миротворцев, а также разблокировкой транспортных коммуникаций региона.
“Такие обсуждения проходят регулярно, иногда по несколько раз в день. Мы не всегда распространяем информацию об этих обсуждениях, учитывая их рабочий характер и частоту”, - написал Пашинян.