Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն անցած շաբաթավերջին հանդիպում է ունեցել հասարակայնության ներկայացուցիչների, այդ թվում՝ քաղաքագետների, վերլուծաբանների, լրագրողների, հասարակական, մշակութային գործիչների հետ:
Ավելի քան երկու ժամ տևած զրուցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը և հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել երկրում ստեղծված իրավիճակի, ծառացած բազմաթիվ դժվարությունների՝ տնտեսական, ներքաղաքական, բարոյահոգեբանական, կորոնավիրուսային, առկա ճգնաժամը հաղթահարելու հնարավորությունների մասին: Ընդգծվել է երկրում կայունության պահպանման կարևորությունը, պետական ինստիտուտների, կառույցների համակարգային կայացվածության անհրաժեշտությունը: Անդրադարձ է կատարվել հատկապես սոցիալական ցանցերում տիրող անհանդուրժողականությանը և կեղծ լուրերի ու կեղծ օգտատերերի վտանգավոր առատությանը, ժողովրդին պառակտելու, հասարակության բևեռացվածության անթույլատրելիությանը:
Հանդիպման մասնակիցները բազմաթիվ հարցեր են ուղղել Հանրապետության նախագահին, ինչպես նաև արտահայտել իրենց տեսակետները երկրում ստեղծված իրավիճակի և դրանից դուրս գալու ելքերի վերաբերյալ։

Армен Саркисян встретился с представителями общественности
В конце минувшей недели президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с представителями общественности: политологами, аналитиками, журналистами, общественными деятелями и деятелями культуры.
В течение встречи, длившейся более двух часов, президент Саркисян и участники встречи обменялись мнениями о сложившейся в стране ситуации, возникших многочисленных трудностях, о - возможностях преодоления существующего кризиса: экономического, внутриполитического, морально-психологического и эпидемиологического. Была подчеркнута важность сохранения стабильности в стране, необходимость системного становления государственных институтов и структур. Были затронуты и тема нетерпимости в социальных сетях и опасное изобилие фейковых новостей и фейковых пользователей, недопустимость раскола народа и поляризации общества.
Участники встречи задали президенту Республики множество вопросов, а также высказали свои точки зрения относительно сложившейся в стране ситуации и выхода из нее.