ՌԴ ԱԻՆ-ը մարդասիրական օգնության երկու ավտոշարասյուն է ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ
Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը նոյեմբերի 20-ին  մարդասիրական օգնության երկու ավտոշարասյուն է ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ: Ինչպես տեղեկացնում է ՌԴ ԱԻՆ-ի կայքէջը, հատուկ տրանսպորտով կտեղափոխվեն շինարարական նյութեր ՝ սոցիալական ենթակառուցվածքների և տուժած բնակչության տների վերականգնման համար:
«Նախարարությունը կազմել է երկու ավտոշարասյուն, որոնք կբերեն հումանիտար օգնություն Ստեփանակերտ: Գործի է դրվել 35 միավոր տեխնիկա և անձնակազմի մոտ 40 անդամ: Ռուսաստանի ԱԻՆ օպերատիվ խումբը տեղի քաղաքապետարանների ներկայացուցիչների հետ շարունակում է գնահատել Ստեփանակերտում, Մարտակերտում, Մարտունիում և Ասկերանում  շենքերին պատճառված վնասների չափերը: Ներկայումս ստուգվել է 43 բնակավայր, հետազոտվել է ավելի քան 2,6 հազար օբյեկտ, որոնցից ավելի քան 2,4 հազար բնակելի տներ, այդ թվում ՝ բազմաբնակարան շենքեր եւ ավելի քան 220 սոցիալապես նշանակության օբյեկտներ»,- նշված է ՌԴ ԱԻՆ-ի հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, ՌԴ ԱԻՆ վարչության շարժական կետի կապի մասնագետները տեղի փրկարարների հետ համատեղ Ստեփանակերտում տեղադրել են ռուս փրկարարների խմբերին ռադիոկապով ապահովելու համար հատուկ սարքավորում:

МЧС России направил в Нагорный Карабах две автоколонны с гуманитарной помощью
МЧС России 20 ноября отправляет в Нагорный Карабах первые гуманитарные конвои. Как сообщает официальный сайт ведомства, специальным транспортом будут доставлены строительные материалы для восстановления социальной инфраструктуры и домов пострадавшего населения.
Министерством сформированы две автоколонны, которые доставят гумпомощь в Степанакерт. Задействовано 35 единиц техники и около 40 человек личного состава.
Группировка МЧС России совместно с представителями муниципалитетов продолжает оценивать причиненный ущерб в ходе осмотра поврежденных зданий в Степанакерте, Мартакерте, Мартуни и Аскеране. К настоящему моменту проверено 43 населенных пункта, обследовано более 2,6 тысяч объектов, из которых более 2,4 тысяч жилых домов, в том числе многоквартирных, и более 220 социально значимых объектов.
Кроме того, специалисты связи подвижного пункта управления МЧС России совместно с местными спасателями установили в Степанакерте на преобладающей высоте УКВ-ретранслятор – специальное оборудование для обеспечения группировки российских спасателей надежной радиосвязью.