ԱՀ ԱԻՊԾ-ն՝ զինծառայողների մարմինների փոխանակման մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով Արցախում գտնվող ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի և Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության նախաձեռնությամբ, ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության գործուն մասնակցությամբ այսօր տեղի է ունեցել պատերազմի ընթացքում զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակում:
ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Կարեն Սարգսյանը երկու կողմի համար կարևորել է այդ առաքելությունը, ընդգծել, որ ծառայությունը պատրաստ է մարդասիրական նպատակներով ցանկացած աշխատանքի:
Օրվա երկրորդ կեսին փրկարարական մի քանի ջոկատներ իրենց անմիջական մասնակցությունն են բերել դիերի որոնման և փոխանակման գործում:
Փրկարարների հումանիտար աշխատանքը տեղում համակարգել է Կարեն Սարգսյանը՝ համագործակնցելով ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության և ԿԽՄԿ առաքելության պատասխանատուների հետ:

ГСЧС Арцаха об обмене телами военнослужащих
По инициативе миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) и российских миротворческих сил в Арцахе по наблюдению за режимом прекращения огня при активном участии Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха 13 ноября состоялся обмен телами военнослужащих, погибших в ходе войны. Директор ГСЧС Арцаха, генерал-майор Карен Саркисян подчеркнул важность этой миссии для обеих сторон, подчеркнув, что Служба готова к любой работе в гуманитарных целях.
Во второй половине дня в работах по поиску и обмену телами принимали непосредственное участие несколько спасательных команд.
Гуманитарную работу спасателей на месте координировал Карен Саркисян во взаимодействии с командованием миссии МККК и российского миротворческого контингента.