Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Իմ քայլը» պատգամավորական խմբակցության ներկայացուցիչների հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՇարունակելով քաղաքական խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» պատգամավորական խմբակցության ներկայացուցիչների՝ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանի, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի և ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ:
Հանդիպմանը մասնավորապես մտքեր են փոխանակվել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ ստորագրված եռակողմ հայտարարության և, այդ համատեքստում, երկրում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են կայունության պահպանման առանձնակի կարևորությունը ներկայիս իրավիճակում, ինչպես նաև պետական բոլոր ինստիտուտների համագործակցված ու անխափան աշխատանքի անհրաժեշտությունը:

Армен Саркисян встретился с представителями фракции “Мой шаг” (видео)
Продолжая политические консультации с парламентскими и внепарламентскими силами, президент республики Армен Саркисян 12 ноября встретился с представителями парламентской фракции “Мой шаг” - вице-спикером НС Леной Назарян, руководителем фракции “Мой шаг” Лилит Макунц и председателем постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраником Кочаряном. Oб этом сообщает управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
На встрече, в частности, состоялся обмен мнениями относительно подписанного трехстороннего заявления по урегулированию нагорно-карабахского конфликта и сложившейся в стране ситуации в результате этого подписания.
Собеседники подчеркнули особую важность сохранения стабильности в нынешней ситуации, а также необходимость совместной и бесперебойной работы всех государственных институтов.