«Քաշաթաղի և Շահումյանի բնակիչներ, խնդրում եմ ավելորդ շտապողականություն չցուցաբերել և չհանել սեփական գույքը ձեր տներից». Վահրամ Պողոսյան
Արցախի նախագահի մամլո քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը ֆբ-ի իր էջում գրել է․
Քաշաթաղի և Շահումյանի շրջանների սիրելի՛ բնակիչներ, խնդրում եմ ավելորդ շտապողականություն չցուցաբերել և չհանել սեփական գույքը ձեր տներից:
Տարածքային զիջումների և այդ համատեքստում հայտարարված ժամկետների մասին հարցերը Արցախի իշխանությունների հետ դեռևս չեն քննարկվել: Երբ կծավալվեն այդ քննարկումները և կլինեն համապատասխան հստակեցումներ, ԱՀ Կառավարությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ:

«Прошу жителей Кашатагского и Шаумянского районов не спешить и не выносить свое имущество из домов»: Ваграм Погосян
Пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян попросил жителей Кашатагского и Шаумянского районов не спешить и не выносить свое имущество из домов. Погосян написал об этом на своей странице в Facebook.
«Вопросы территориальных уступок и объявленные в этом контексте условия еще не обсуждались с властями Арцаха. Когда эти обсуждения состоятся, появятся соответствующие разъяснения, Правительство Арцаха сделает соответствующее заявление», - написал Погосян.