Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում կրակի և բոլոր ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման վերաբերյալ Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած հայտարարությանն ու դրա դրույթներին:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը համազգային նշանակության և կարևորության հարց է, և, բնական է, որ դրան առնչվող ցանկացած որոշման ընդունում, առավել ևս՝ որևէ փաստաթղթի ստորագրում առաջացնում է մարդկանց կտրուկ արձագանքն ու հաճախ նաև ընդվզումը:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների և հատկապես Ռուսաստանի Դաշնության կարևոր միջնորդական դերը պատերազմական գործողությունների դադարեցման գործում:

Армен Саркисян встретился с послом России в Армении (видео)
Поддержи А1+!10 ноября президент Армен Саркисян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным. Об этом сообщило управление по связям с общественностью аппарата президента Республики Армения.
Разговор касался заявления, подписанного премьер-министром Армении, президентами России и Азербайджана о полном прекращении всех боевых действий в зоне нагорно-карабахского конфликта и его положениях.
Президент Саркисян отметил, что урегулирование нагорно-карабахского конфликта является делом общенационального значения, и естественно, что любое решение, связанное с ним, особенно подписание документа, может вызвать резкую реакцию народа и даже протесты.
Президент Саркисян подчеркнул важную посредническую роль стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и особенно Российской Федерации в деле прекращения военных действий.