ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի խոցված ուղղաթիռի օդաչուները կներկայացվեն ՀՀ պետական պարգևների․ ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը՝ այսօր ՀՀ տարածքում ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի խոցված ուղղաթիռի օդաչուների զոհվելու կապակցությամբ և իր զորակցությունն է փոխանցում նրանց հարազատներին ու բարեկամներին:
Ռուս օդաչուները ցավալիորեն զոհվեցին Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ապահովման դաշնակցային պարտականությունները կատարելիս, ուստի ՌԴ պաշտպանության նախարարության համաձայնությամբ նրանք հետմահու կներկայացվեն Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների:

Летчики сбитого вертолета 102-й военной базы РФ будут представлены к госнаградам РА
Поддержи А1+!Министерство обороны Армении выражает свои глубокие соболезнования Министерству обороны РФ в связи с гибелью пилотов сбитого на территории Армении вертолета. Об этом сообщает пресс-службе МО Армении.
“Министерство обороны Армении выражает свои глубокие соболезнования Министерству обороны РФ в связи с гибелью пилотов сбитого сегодня на территории Армении вертолета 102-й военной базы и выражает свою поддержку их родным и близким.
Российские летчики погибли при исполнении союзнических обязанностей по обеспечению безопасности Республики Армения, поэтому с согласия Министерства обороны РФ они посмертно будут представлены к государственным наградам Республики Армения”.