Ռուսական Մի-24-ը խոցվել է Հայաստանի օդային տարածքում՝ մարտական գործողությունների գոտուց դուրս․ ՌԴ ՊՆ
Ռուսական Մի-24-ը խոցվել է Հայաստանի օդային տարածքում՝ մարտական գործողությունների գոտուց դուրս, ասել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ երկուշաբթի օրը ռուսական Մի-24 ուղղաթիռը խոցվել է Հայաստանի Հանրապետության Երասխ բնակավայրի մոտ օդային տարածքում՝ ՀԶՀՀ-ի կողմից: Ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով զոհվել է անձնակազմի երկու անդամ, մեկը միջին ծանրության վնասվածքներով տարհանվել է:
«Ռուսական Մի -24 ուղղաթիռը խոցվել է Հայաստանի Հանրապետության օդային տարածքում, մարտական գործողությունների գոտուց դուրս»,- ասել է Կոնաշենկովը:

124255250_1031067234075898_4093168972692138842_n
Российский Ми-24 был сбит в воздушном пространстве над территорией Армении вне зоны боевых действий: МО РФ
Официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков сообщил, что российский Ми-24 был сбит в воздушном пространстве над территорией Армении вне зоны боевых действий.
Ранее Министерство обороны РФ подтвердило сообщение о крушении российского вертолета Ми-24 на территории Армении, передает РИА новости.
Инцидент произошел в понедельник около 18:30, когда вертолет сопровождал автоколонну 102-й российской военной базы неподалеку от границы с Азербайджаном.
«Ми-24 подвергся огневому воздействию с земли из ПЗРК. В результате попадания ракеты вертолет потерял управление и упал в горной местности на территории Армении», — говорится в сообщении.