Ֆրանսիան օգնություն կտրամադրի Հայաստանի առողջապահական համակարգին․ Ջոնաթան Լաքոտ
Լեռնային Ղարաբաղի զինված հակամարտության համատեքստում  Ֆրանսիան շտապ բժշկական օգնություն է տրամադրում  Հայաստանի Հանրապետության առողջապահական համակարգին։Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը:
Դեսպանը հայտնել է , որՀայաստան են այցելելու  օրթոպեդիայի և վերականգնողական ոլորտներում  մասնագիտացած վիրաբույժներ։ Բացի այս առաքելությունից , Ֆրանսիան բժշկական սարքավորումների և դեղորայք կուղարկի Հայաստան։
«Այս օգնությունը ցույց է տալիս Ֆրանսիայի համերաշխությունը հակամարտության զոհերին»,-գրել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանը։

Франция окажет помощь системе здравоохранения Армении: Джонатан Лакот
В контексте нагорно-карабахского конфликта Франция окажет неотложную медицинскую помощь системе здравоохранения Армении. Об этом написал на своей странице в Facebook Чрезвычайный и Полномочный посол Франции Джонатан Лакот.
Посол сообщил, что из Франции прибудет группа хирургов-ортопедов, а также будет отправлено медицинское оборудование и лекарства.
«Эта помощь свидетельствует о солидарности Франции с жертвами конфликта. Эта помощь дополняет помощь, оказываемую французскими территориальными властями», - написал Лакот.