ԱՄՆ-ի Էնգլվուդ-Քլիֆս քաղաքը ճանաչել է Արցախի անկախությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՄՆ Նյու Ջերսիի նահանգի Էնգլվուդ-Քլիֆսի քաղաքապետ Մարիո Կրանյակը նոյեմբերի 4-ին քաղաքապետարանի անունից բանաձև է ընդունել ՝ ճանաչելով Արցախի Հանրապետությունը և նրա ինքնորոշման անքակտելի իրավունքը, ինչպես նաև դատապարտելով ադրբեջանական և թուրքական հարձակումները Արցախի հայերի վրա:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԱՄՆ-ի Հայ դատի հանձնախումբը:
«Իմ համեստ կարծիքն այն է, որ խաղաղության ճանապարհը միշտ կարելի է գտնել խելամիտ մարդկանց հետ, և մենք միշտ պետք է գտնենք այդ ճանապարհը, այլ ոչ թե հակամարտության փակուղին»,-ասել է Էնգլվուդ-Քլիֆսի քաղաքապետ Մարիո Կրանյակը:
Նյու Ջերսին, որտեղ բնակվում է շուրջ 50 000 ամերիկահայ, նահանգի և քաղաքների մակարդակով աջակցել է Արցախին՝ ներառյալ Ֆորտ Լիի քաղաքապետ Մարկ Սոկոլիչի կողմից Արցախի ճանաչումը, Նյու Ջերսի նահանգի սենատոր Ջոզեֆ Լագանի կողմից S. R. 99 բանաձևը, որը դատապարտում է Ադրբեջանի հարձակումն Արցախի վրա, ինչպես նաև Կոնգրեսում Նյու Ջերսին ներկայացնող մի խումբ անդամների աջակցությունը:

Американский город Энглвуд-Клифс признал независимость Арцаха
Поддержи А1+!Мэр Энглвуд-Клифс, штат Нью-Джерси, Марио Краньяк 4 ноября от имени мэрии принял резолюцию о признании Республики Арцах и ее неотъемлемого права на самоопределение. В резолюции также осуждаются азербайджано-турецкие атаки на армян Арцаха. Как передает Арменпресс, об этом сообщил Армянский национальный комитет Америки.
«Мое скромное мнение таково, что путь к миру всегда можно найти с помощью разумных людей, мы всегда должны искать этот путь, а не тупик в конфликте», - сказал Марио Краньяк.
Нью-Джерси, где проживает около 50 тыс американцев армянского происхождения, на уровне штата и городов поддержал Арцах: признание Арцаха мэром Форт-Ли Марком Соколичем, резолюция 99 S.R. сенатора Нью-Джерси Джозефа Лагана, в которой осуждается нападение Азербайджана на Арцах, а также поддержка группы конгрессменов США из Нью-Джерси.