«Արայիկ Հարությունյանը հենց հիմա, լի էներգիայով եւ ուժով». Սեմյոն Պեգովը կիսվել է տպավորություններով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուս զինվորական թղթակից, WarGonzo նախագծի հեղինակ Սեմյոն Պեգովը տելեգրամի իր ալիքում լուսանկար է հրապարակել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպումից:
«Արայիկ Հարությունյանը հենց հիմա, ողջ ու առողջ, լի էներգիայով եւ ուժով՝ ի հեճուկս ամեն ինչի, շատ լավ շփվել ենք Մարտունիի և Քարինտակ գյուղի հատվածներում տեղի ունեցած մարտերի, Ռուսաստանի եւ Արցախի բարեկամության մասին, ինչպես նաև այն մասին, թե ինչու է նա պարբերաբար այցելում առաջնագիծ՝ վտանգելով իր կյանքը»,- գրել է Պեգովը:
Ռուս զինթղթակիցը նաև նշել է, որ խոսակցությունը չի ձայնագրվել, սակայն Արայիկ Հարությունյանը թույլ տվել է կիսվել որոշակի մանրամասներով, որն առաջիկայում կհրապարակի:

«Араик Арутюнян. Только что. Живой, здоровый, полный энергии и сил»: Семен Пегов поделился впечатлениями
Поддержи А1+!Российский военный корреспондент, автор проекта WarGonzo Семен Пегов разместил в своем Telegram-канале фото встречи с президентом Арцаха Араиком Арутюняном.
Пегов также сделал запись, поделившись своими впечатлениями։
«Араик Арутюнян. Только что. Живой, здоровый, полный энергии и сил. Вопреки всему. Очень круто пообщались - о боях под Мартуни и селом Каринтак, о дружбе России и Арцаха, а также зачем он регулярно ездит на передовую, рискуя жизнью. Разговор был откровенным, не под запись. Но кое-чем президент разрешил с вами поделиться. Правда чуть позже».