4 հոգով ներթափանցել են թշնամու թիկունք, ոչնչացրել ականանետային դասակը և վերադարձել (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանա-արցախյան հակամարտության գոտու ճակատային գծի հարավային ուղղությամբ վերջին օրերին տեղ գտած բազմաթիվ հերոսական դրվագներից մեկում իրենց անունը փառքով են պսակել ՊԲ-ի զինծառայողներ Արամ Հայկի Զոհրաբյանը, Նվեր Սամվելի Ավանեսյանը, Արթուր Իսակի Սարկիսյանը և Արայիկ Կամոյի Հարությունյանը:
Վերջիններս 4 հոգով ներթափանցել են թշնամական ուժերի թիկունք, ոչնչացրել մեր ուղղությամբ աշխատող ականանետային դասակի ամբողջ անձնակազմին և, առգրավելով կարևոր փաստաթղթեր ու սպառազինություն, բարեհաջող հետ են վերադարձել:
Բարոյամարտական բարձր հատկանիշներ դրսևորելու, անձնական խիզախության ու մարտական բարդ առաջադրանքը անթերի իրականացնելու համար տղաները ներկայացվել են պետական բարձր պարգևների:

Вчетвером проникли во вражеский тыл, уничтожили минометный взвод и вернулись (видео)
Еще один эпизод героизма из многих, происходящих в последние дни на южном направлении линии фронта азербайджано-арцахского конфликта. Свое имя увенчали славой воины АО Арцаха Арам Айкович Зограбян, Нвер Самвелович Аванесян, Артур Исакович Саркисян и Араик Камоевич Арутюнян.
Армия обороны сообщает, что они вчетвером проникли в тыл вражеских сил, уничтожили весь личный состав минометного взвода, работающего в нашем направлении и, конфисковав важные документы и вооружение, благополучно вернулись обратно.
Отмечается, что за проявление высоких моральных качеств, личную отвагу и безупречное выполнение сложного боевого задания ребята представлены к высоким государственным наградам.