Խնդրել է իրեն ուղարկել առաջնագծում գտնվող զինվորների վերաբերյալ «վկայություններ», թե ինչպես են վերջիններս փրկվել Աստծո շնորհիվ. ԱԱԾ զգուշացումը
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ սոցիալական ցանցերի հայազգի տարբեր օգտատերեր պարբերաբար տարածում են հայտարարություններ՝ խնդրելով իրենց տրամադրել տեղեկատվություն արցախա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի, Արցախի Հանրապետությունում ընթացող ռազմական գործողությունների, մարտի դաշտում տեղի ունեցող հերոսությունների և բացառիկ սխրանքների մասին: Մասնավորապես, www.facebook.com սոցիալական ցանցի օգտատեր Վահե Պետրոսյանը, ով ներկայանում է որպես կրոնական քարոզիչ, իր ուղիղ եթերներից մեկում խնդրել է իրեն ուղարկել առաջնագծում գտնվող զինվորների վերաբերյալ «վկայություններ», թե ինչպես են վերջիններս փրկվել Աստծո շնորհիվ:
Եվս մեկ անգամ հիշեցնում ենք, որ պատերազմական իրավիճակում առաջնագծի, թիկունքի, զորքերի տեղաշարժի, մարդկանց կուտակումների վերաբերյալ, ինչպես նաև առաջին հայացքից թեկուզ ոչ նշանակալի թվացող ցանկացած տեղեկատվություն անթույլատրելի է փոխանցել այլ անձանց, քանի որ նման տվյալները ուղղակի կամ անուղղակի կերպով կարող են օգտագործվել Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության անվտանգությանը վնասող գործողություններ իրականացնելու  համար:
Ազգաբնակչությանը կրկին հորդորում ենք սոցիալական ցանցերում շփումների ընթացքում դրսևորել զգոնություն, աչալրջություն և զերծ մնալ առաջնա­գծին առնչվող տվյալներ տարածելուց:

Попросил прислать ему «свидетельства» о солдатах на передовой, как они спасаются благодаря Богу: предупреждение СНБ
Служба национальной безопасности Республики Армения сообщает, что некоторые армянские пользователи социальных сетей регулярно распространяют объявления с просьбой сообщать о ситуации на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, о текущих боевых действиях в Республике Арцах, о героических подвигах, происходящих на поле боя. В частности, пользователь Facebook Ваге Петросян, представляющийся проповедником, в одной из своих прямых трансляций попросил прислать ему “свидетельства” о солдатах на передовой, как они спасаются благодаря Богу.
“Еще раз напоминаем, что в условиях войны любая информация о линии фронта, тыла, передвижения войск, скопления людей, а также и любая, казалось бы, незначительная, недопустима для передачи другим лицам, так как такие данные могут быть использованы прямо или косвенно для совершения действий, наносящих ущерб безопасности Республики Арцах.
Мы еще раз призываем население при общениях в социальных сетях быть бдительными и воздерживаться от распространения информации, касающейся линии фронта”, - предупреждает СНБ Армении.