Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

В настоящее время бои локального значения идут на всех направлениях линии фронта
Ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта в ночь на 24 октября оставалась относительно стабильно-напряженной. На некоторых участках продолжались артиллерийские бои и перестрелки.
«Вечером, в очередной раз грубо нарушив нормы международного гуманитарного права, силы врага обстреляли мирные населенные пункты, в том числе столицу Арцаха - Степанакерт.
В настоящее время бои локального значения идут на всех направлениях линии фронта.
Подразделения Армии обороны успешно предотвращают наступательные действия противника, сохраняя под контролем оперативно-тактическую обстановку», - сообщили в Минобороны Арцаха.