Թուրքիայում ԱՄՆ հյուպատոսությունը տեղեկություններ է ստացել օտարերկրացիների դեմ հնարավոր ահաբեկչությունների մասին. վիզաների տրամադրումը դադարեցվում է
Աջակցիր «Ա1+»-ինԹուրքիայում ԱՄՆ հյուպատոսությունը հավաստի հաղորդումներ է ստացել Ստամբուլում ԱՄՆ քաղաքացիների և օտարերկրյա քաղաքացիների դեմ հնարավոր ահաբեկչությունների և առեւանգումների մասին, այդ թվում `ԱՄՆ գլխավոր հյուպատոսության, ինչպես նաև Թուրքիայի հնարավոր այլ վայրերի դեմ: Նշված է Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանատան հայտարարության մեջ։
ԱՄՆ քաղաքացիներին խորհուրդ է տրվում ուժեղ զգուշություն ցուցաբերել այն վայրերում, որտեղ կարող են հավաքվել ամերիկացիներ կամ օտարերկրացիներ, ներառյալ գրասենյակային մեծ շենքերը կամ առևտրի կենտրոնները:
ԱՄՆ դեսպանատունը ժամանակավորապես դադարեցրելու է վիզաների տրամադրումը Անկարայում, ինչպես նաև ԱՄՆ գլխավոր հյուպատոսությունը՝ Ստամբուլում, Ադանայում և Իզմիրում։

Посольство США в Турции получило информацию о потенциальных террористических атаках против иностранцев: выдача виз приостанавливается
Поддержи А1+!Посольство США в Анкаре обнародовало предупреждение о возросшей вероятности террористических атак в Турции и призвало сограждан не терять бдительности. Об этом говорится в сообщении посольства.
«Дипломатическая миссия США в Турции получила достоверную информацию о потенциальных террористических атаках против граждан США и иностранцев в Стамбуле, в том числе против генконсульства США; а также, вероятно, против других целей в Турции», - говорится в сообщении.
В этой связи посольство призвало граждан США предпринимать повышенные меры безопасности в местах скопления американцев и прочих иностранцев в стране, включая офисные здания и торговые центры.
Также в посольстве объявили о временной приостановке оказания визовых услуг в посольстве в Анкаре, генконсульстве в Стамбуле, дипломатических представительствах в Адане и Измире.