Արման Թաթոյանը կապի մեջ է մեր գերիների ընտանիքների հետ
Ադրբեջանում օգտագործվում է ցանկացած առիթ՝ խորացնելու համար ատելությունը էթնիկ հայերի նկատմամբ։ Այս մասին նշել է ՄԻՊ Արման ԹԱթոյանը ֆեյսբուքյան իր գրառման մեջ։
Ադրբեջանական լրատամիջոցների ու սոցիալական մեդիայի ուսումնասիրությունները, հավաքագրած ապացույցները ցույց են տալիս, որ ատելությունը համատարած է և ունի բարձր խրախուսում, այդ թվում՝ իրականացվում է Ադրբեջանում հայտնված հայերի լուսանկարներ ու տեսանյութեր տարածելու միջոցով,- նշել  է նա։
Նա նաեւ հայտնել է կապի մեջ է  մեր գերիների ընտանիքների հետ։ Մարդու իրավունքների պաշտպանի իրավասության սահմաններում արվում է առավելագույնը՝ առաջնահերթ կապ ապահովելով նաև միջազգային կառույցների հետ։

Арман Татоян поддерживает связь с семьями наших пленных
Офис Защитника прав человека в Армении поддерживает связь с семьями оказавшихся в азербайджанском плену армян. Об этом написал омбудсмен Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook.
«По нашей части, в пределах компетенции Защитника прав человека делается максимум, в первую очередь поддерживается связь с международными организациями», - написал Татоян, добавив, что в Азербайджане используется любой повод для углубления ненависти к этническим армянам.
Омбудсмен Республики Армения сообщил, что исследования азербайджанских СМИ и социальных сетей, собранные доказательства показывают, что ненависть широко распространяется и сильно поощряется, в том числе посредством распространения фотографий и видео оказавшихся в Азербайджане армян.