Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի, Արկադի Ղուկասյանի ու Բակո Սահակյանի մասնակցությամբ խորհրդակցություն է տեղի ունեցել
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ի լրումն երեկ հրապարակված հաղորդագրության, տեղեկացնում եմ. Արցախի և Հայաստանի ներկա մտահոգիչ իրավիճակով պայմանավորված` տեղի է ունեցել ևս մի խորհրդակցություն, որին այս անգամ մասնակցել են Հայաստանի հանրապետության նախկին նախագահներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանը, Սերժ Սարգսյանը և Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը և Բակո Սահակյանը»:
Այդ մասին հայտնում է ՀՀ նախկին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի խոսնակ Արման Մուսինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ա. Մուսինյանը նշել էր, որ հանդիպում-խորհրդակցություն է տեղի ունեցել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի մասնակցությամբ:

image_750x_5f9014ac2ea36
Состоялось совещание при участии Левона Тер-Петросяна, Роберта Кочаряна, Сержа Саркисяна, Аркадия Гукасяна и Бако Саакяна
Первый президент Республики Армения Левон Тер-Петросян встретился со вторым президентом Республики Армения Робертом Кочаряном и третьим президентом Сержем Саркисяном, а также со вторым президентом Республики Арцах Аркадием Гукасяном и третьим президентом Бако Саакяном. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян.
«Хочу сообщить Вам, что исходя из нынешней тревожной ситуацией в Арцахе и в Армении состоялось еще одно совещание, в котором на этот раз приняли участие бывшие президенты Республики Армения Левон Тер-Петросян, Роберт Кочарян, Серж Саркисян и бывшие президенты Республики Арцах Аркадий Гукасян и Бако Саакян», - написал Мусинян.
Ранее первый президент Республики Армения Левон Тер-Петросян встретился с бывшими президентами Республики Арцах Аркадием Гукасяном и Бако Саакяном.