Ֆրանսիայի Վիեն քաղաքի համայնքային խորհուրդը միաձայն ընդունել է Արցախի ճանաչման բանաձևը
Ֆրանսայի Վիեն քաղաքի համայնքային խորհուրդը հոկտեմբերի 19-ին միաձայն ընդունել է Արցախի Հանրապետության ճանաչման բանաձևը: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Վիենի փոխքաղաքապետ Լևոն Սաքունցը։
«Պատերազմական իրավիճակը նկարագրելուց և 2014 թվականից ի վեր Հադրութ-Վիեն կապը հաստատելուց հետո համայնքային խորհուրդը ևս մեկ անգամ հայտնում է իր աջակցությունը այս հակամարտության պատճառով տուժած խաղաղ բնակչությանը և դիմում է Ֆրանսիայի կառավարությանը՝ ճանաչել Արցախի  Հանրապետությունը:
Խորհրդի ընթացքում ընդունվել է նաև հատկացնել 5000 եվրո դրամական օգնություն պատերազմի հետևանքով տարհանված բնակչության համար»,- գրել է Սաքունցը։

Общинный совет французского города Вьен единогласно принял резолюцию о признании Арцаха
Общинный совет французского города Вьен 19 октября единогласно принял резолюцию о признании Республики Арцах. Об этом на своей странице в Facebook написал вице-мэр Вьена Левон Сакунц.
“В 2014 году между Гадрутом и Вьеном были установлены общинные связи. Общинный совет,  рассмотрев военную ситуацию, сложившуюся в Арцахе, выразил свою поддержку мирному населению, страдающему в результате этого конфликта, и обратился к правительству Франции с просьбой признать Республику Арцах. В ходе заседания совета также было принято решение о выделении 5 000 евро для населения, эвакуированного по причине войны”, - написал Сакунц.