ԱԻՆ-ը պարզաբանել է՝ ինչու են «օդային տագնապի» վերաբերյալ հաղորդագրություն ստացել նաև այլ բնակավայրերի առանձին բաժանորդներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻնչպես ավելի վաղ ԱԻՆ-ից հայտնել էին, հոկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 22։35-ին, Սյունիքի մարզի ՀՕՊ-ի կողմից Կապան քաղաքում հայտարարվել է «օդային տագնապ»։
ԱԻՆ ՓԾ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի կողմից գործողության մեջ է դրվել Կապան քաղաքի ազդարարման համակարգը։ Կապան քաղաքում իրականացվել է բնակչության պատսպարում։
Ժամը 23։25-ին ՀՕՊ-ի կողմից հայտարարվել է «օդային տագնապի ավարտ»։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ,
հեռահաղորդակցության օպերատորներից մեկի կողմից տեղեկատվության ոչ հստակ փոխանցման պատճառով հաղորդագրություն են ստացել նաև այլ բնակավայրերի առանձին բաժանորդները, ինչի համար հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը»,- ասված է ԱԻՆ պարզաբանման մեջ։

МЧС объяснило, почему отдельные абоненты других населенных пунктов также получили сообщение о «воздушной тревоге»
Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что кроме жителей Капана, абоненты других населенных пунктов получили сообщения о тревоге из-за неправильной передачи информации одним из операторов связи.
16 октября, в 22:35 часов, ПВО Сюникской области объявило «воздушную тревогу». Центр кризисного управления Сюникского регионального спасательного управления МЧС включил систему сигнализации и осуществил укрытие населения.
В 23:25 ПВО объявило «об окончании воздушной тревоги».
Из-за некорректной передачи информации одним из операторов связи отдельные абоненты из других населенных пунктов также получили сообщения о тревоге.