Կտրականապես հերքում ենք Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների հիվանդ երևակայության արգասիքը․ ԱԱԾ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունն անհեթեթություն է համարում Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության հայտարարությունն այն մասին, թե իբր Հայաստանի հատուկ ծառայությունները գործողություններ են նախապատրաստում ադրբեջանական խոշոր քաղաքներում:
ԱԱԾ մամուլի ծառայության ֆբ-ի էջում կարդում ենք․
«Կտրականապես հերքում ենք Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների հիվանդ երևակայության արգասիքը: Նման անհեթեթ հայտարարությունները մեկնաբանության ենթակա չեն, սակայն համարձակվում ենք ենթադրել, որ Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից Ադրբեջանի տարածք արդյունաբերական ծավալներով ներմուծված ջիհադիստ ահաբեկիչների, ծայրահեղական ահաբեկչական խմբավորումների և նրանց սպասարկուների  նկատմամբ վերահսկողության կորուստն այլ ելք չի թողնում պաշտոնական Բաքվին, քան խիստ կանխատեսելի բացասական զարգացումները նախապես վերագրել Հայաստանին:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը ևս մեկ անգամ ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը երբեք չի թիրախավորում Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանն՝ ի տարբերություն մեր հակառակորդների, որոնք ժամեր առաջ ռազմական ձախողումների քենը պարպեցին անզեն հայ ռազմագերիների վրա: Համոզված ենք, որ ահաբեկչական այդ գործողությունը, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից մշտապես իրականացվող ահաբեկչական ակտերը, այդ թվում՝ խաղաղ բնակչության, երեխաների, հոսպիտալի թիրախավորումը, քաղաքացիական օբյեկտների և անգամ՝ եկեղեցու ուղղությամբ հարվածները, խստագույն միջազգային գնահատականի կարժանանան:
Հայաստանը միջազգային հարաբերությունների պատասխանատու մասնակից է, Հայաստանի հատուկ ծառայությունները այսօր պարտադրված են պայքարել հանուն միջազգային ահաբեկչությունից զերծ տարածաշրջանի, հանուն խաղաղության և մեր քաղաքացիների անվտանգության»:

Мы категорически опровергаем результат больного воображения азербайджанских спецслужб: СНБ
Служба национальной безопасности Армении считает абсурдным заявление Службы государственной безопасности Азербайджана о том, что спецслужбы Армении готовят операции в крупных городах Азербайджана.
«Мы категорически опровергаем результат больного воображения азербайджанских спецслужб. Столь абсурдные заявления не стоят комментариев, однако осмеливаемся предположить, что потеря контроля над джихадистскими террористами, экстремистскими террористическими группировками и их агентами, которые в производственных объемах были переброшены на территорию Азербайджана военно-политическим руководством Баку, не оставляет официальному Баку иного варианта, как заранее приписать Армении очень предсказуемые негативные развития.
Служба национальной безопасности еще раз со всей ответственностью заявляет, что Республика Армения никогда не нацеливается на гражданское население Азербайджана, в отличие от наших противников, которые несколько часов назад из-за военных неудач излили свой гнев на безоружных армянских военнопленных.
Убеждены, что этот террористический акт, а также постоянные террористические акты, совершаемые Азербайджаном, включая нападения на мирных жителей, детей, больницы, нападения на гражданские объекты, даже на церковь, получат строгую международную оценку.
Армения является ответственным участником международных отношений. Сегодня армянские спецслужбы обязаны бороться за свободный от международного терроризма регион во имя мира и безопасности наших граждан», - говорится в заявлении СНБ Армении.