Վստահ եմ` Ռուսաստանը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում իր դերը կկատարի. Միրզոյան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի բարեկամները և առաջին հերթին Ռուսաստանը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում իր դերը կկատարի:
Այս մասին Միրզոյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում:
«Վերադառնում եմ Ստեփանակերտից։ Մեր 18-20 տարեկանները հրաշքներ են գործում։ Ու անասելի պինդ են։ Աշխարհի ամենապինդ բանակներից մեկը։ Մատակարարումներն ապահովվում են։
Միջազգային ընդգծված համակրանքն ակնհայտ է։
Վստահ եմ՝ մեր բարեկամները և առաջին հերթին Ռուսաստանը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում իր դերը կկատարի, այդ թվում և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում»,- գրել է Միրզոյանը:

Уверен, что Россия сыграет свою роль в обеспечении региональной безопасности: Мирзоян
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян выразил уверенность, что друзья Армении, в первую очередь Россия, сыграют свою роль в обеспечении региональной безопасности. Об этом Мирзоян написал на своей официальной странице в Facebook.
«Я возвращаюсь из Степанакерта. Наши 18-20-летние бойцы творят чудеса. И они невероятно прочны. Одна из самых сильных армий в мире. Поставки обеспечиваются. Подчеркнутая международная симпатия очевидна. Уверен, что наши друзья, в первую очередь Россия, сыграют свою роль в обеспечении региональной безопасности, в том числе в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ», - написал Мирзоян.