Ռուս լրագրողը կանտուզիա է ստացել Ստեփանակերտում հրետակոծության ժամանակ
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, նրանցից մեկը՝ «Իզվեստիա» թերթի աշխատակից Դենիս Կուլագան, թեթև կանտուզիա է ստացել:
«Լրագրողների խումբը ժամանել էր նկարահանելու հրետակոծությունից վնասված  էլեկտրակայանը։ Այդ ժամանակ նոր հրետակոծություն էր սկսվել, արկերն ընկնում էին մեր կողքին։ Ամեն ինչ լավ է, բայց հիմա գլուխս ցավում է»,-  հայտնել է Կուլագան։
Ավելի վաղ «Mash» պորտալը հայտնել էր, որ իր նկարահանող խումբն ընկել է գնդակոծության տակ Լեռնային Ղարաբաղում։ Պորտալի գլխավոր տնօրեն Մաքսիմ Իկսանովը «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հաղորդել էր, որ լրագրողները չեն տուժել:
«Ոչ ոք չի տուժել, մեզ մոտից երկու մարդ է աշխատում՝ օպերատորն ու լրագրողը։ Ամեն ինչ կարգին է»,- պատմել է Իկսանովը:
«Իզվեստիա»-ի մամուլի ծառայությունը հրաժարվել Է «ՌԻԱ Նովոստի» -ին հայտնել կատարվածի մանրամասները։
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվում են քաղաքացիական անձինք: Շփման գծի ողջ երկայնքով ընթանում են համառ մարտեր, երկու կողմն ունեն մարդկային ուժի և սպառազինության կորուստներ. ադրբեջանական կորուստները մի քանի անգամ գերազանցում են հայկական կողմինը: Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն թիրախավորել է նաև ՀՀ զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Հայտնաբերվել են Թուրքիայի ներգրավվածության, Սիրիայից վարձկանների տեղափոխման և Արցախի դեմ օգտագործման  փաստեր:

Российский журналист контужен при обстреле в Степанакерте
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на  РИА Новости, один из них, Денис Кулага, сотрудник газеты «Известия», получил легкуюконтузию.
«Группа журналистов приехала снимать поврежденную в результате обстрела электростанцию. В это время начался новый обстрел, снаряды падали рядом с нами. Все хорошо, но теперь у меня болит голова», - сказал Кулага.
Ранее портал Mash сообщал, что его съемочная группа попала под обстрел в Нагорном Карабахе. Гендиректор портала Максим Иксанов сообщил РИА Новости, что журналисты не пострадали.
«Никто не пострадал, у нас работают два человека, оператор и журналист. Все нормально», - сказал Иксанов.
В пресс-службе «Известий» отказались сообщить РИА Новостиподробности случившегося.
Рано утром 27 сентября Азербайджан начал активный артобстрел на линии соприкосновения с Арцахом. Обстрелу подвергаются и мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт, в результате чего гибнут мирные жители в различных районах Арцаха. По всей линии соприкосновения идут упорные бои, обе стороны несут потери в живой силе и вооружении. Потери Азербайджана в несколько раз превышают потери армянской стороны. Вооруженные силы Азербайджана также нанесли удары по военной и гражданской инфраструктуре Республики Армения. Найдены доказательства причастности Турции, переброски наемников из Сирии и их использования против Арцаха.