Վարչապետը հարցազրույց է տվել ռուսաստանյան ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հարցազրույց է տվել մի խումբ ռուսաստանյան լրատվամիջոցների, որում անդրադարձել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիային և պատերազմական գործողություններին:
Հարցազրույցին մասնակցել են «Россия 24», «Дождь», «РБК» հեռուստաալիքների լրագրողները, «ТАСС», «РИА Новости», «Спутник Армения», «Интерфакс» լրատվական գործակալությունների, «Коммерсантъ» պարբերականի հայաստանյան թղթակիցները:
Վարչապետը պատասխանել է ռուսաստանյան ԶԼՄ ներկայացուցիչների հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ագրեսիային, ռազմական գործողություններում Թուրքիայի ներգրավվածությանը և Հայաստանի նկատմամբ սադրիչ գործողություններին, միջազգային հանրության և գործընկեր կառույցների հետ հաղորդակցությանը և այլ թեմաների:

Премьер-министр дал интервью представителям российских СМИ (видео)
30 сентября премьер-министр Армении Никол Пашинян дал интервью группе российских СМИ, в котором упомянул агрессию и военные действия, развязанные Азербайджаном на карабахско-азербайджанской границе.
В интервью приняли участие журналисты телеканалов “Россия 24”, “Дождь”, “РБК”, “ТАСС”, “РИА Новости”, “Спутник Армения”, армянские корреспонденты информационного агентства “Интерфакс”, журнала “Коммерсантъ”.
Премьер-министр ответил на вопросы российских СМИ, которые касались агрессии Азербайджана против Арцаха, участия Турции в боевых действиях, провокационных действий против Армении, общения с международным сообществом, партнерскими организациями и других тем.