Սասուն Միքայելյան. Ինձ չի թվում, թե այս պատերազմում պետք է հրադադար կնքվի (տեսանյութ)
«Նման հարձակում մեկ էլ եղել է 1993 դեկտեմբերի 17-ին, բայց այն ժամանակ այսքան հնարավորություն չունեին, թեև առավելություն ունեին մեր նկատմամբ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը՝ խոսելով Ադրբեջանի հարձակման մասին։
ԵԿՄ նախագահն ասում է, որ այս պատերազմը մի օր պետք է լիներ, որ Ադրբեջանը իզուր չէր զինվում, իսկ մենք ամեն օր, ամեն ժամ պետք է պատրաստ լինենք։
Ինչ վերաբերում է հայկական կողմի դիմադրությանը, Ս․Միքայելյանը գտնում է, որ նման լայնածավալ հարձակման դեպքում մեր դիրքերը «նորմալ են պահվում»։ Պատգամավորը նաև ասում է, թե այս պատերազմով պետք է հիմք դնենք մեր վերջնական հաղթանակին, իսկ վերջնական հաղթանակը կապիտուլիացիան է։
«Բայց ինձ չի թվում, թե այս պատերազմում պետք է հրադադար կնքվի, կարող է լինի, բայց քիչ հավանական է։ Չեմ կարող ասել, թե որքան կտևի, բայց դեռ կգնա»,- եզրափակեց նա։

Сасун Микаелян: Мне не кажется, что в этой войне должно быть заключено прекращение огня (видео)
«Подобное нападение было только 17-го декабря 1993 года, но в то время у них не было столько возможностей, несмотря на то, что у них было преимущество перед нами»,- сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Мой шаг», председатель СДЕ Сасун Микаелян, говоря о нападении Азербайджана.
Председатель СДЕ говорит, что эта война однажды должна была случиться, что Азербайджан не просто так вооружался, а мы должны быть готовы каждый день, каждый час.
Касательно сопротивления армянской стороны, С. Микаелян считает, что в случае подобного широкомасштабного нападения наши позиции «удерживаются нормально». Депутат также говорит, что этой войной мы должны положить основу для нашей окончательной победы, а окончательная победа – это капитуляция.
«Но мне не кажется, что в этой войне должно быть заключено прекращение огня, может быть, но маловероятно. Не могу сказать, сколько продлится, но пока будет идти»,- заключил он.