«Մի փոքր քիչ ինքնապարգևատրվեք ու քաղաքացու հոգսերը հոգացեք». ԲՀԿ Ուսանողական խորհրդի նախագահ (տեսանյութ)
«Խոսում են մարդիկ, ովքեր Աժ-ի տարբեր տարիների աշխատանքի ընթացքում, ամենաբոցաշունչ խոսեցող մարդու թիմակիցներն են,- նշեց ԲՀԿ Ուսանողական խորհրդի նախագահ Լիաննա Մանուկյանը ԱԺ-ում՝ հակադարձելով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանի հնչեցրած այն եզրույթին, թե պետք չէ բոցաշունչ ելույթներ ունենալ․
«Բազմաթիվ անգամներ այսօր, տարբեր մարդկանց կողմից հորդորվում է չտրվել էմոցիաներին։ Ուզում եմ հարցնել տիկին Վարդանյանին՝ այդ ի՞նչ փոխվեց»։
ՈւԽ-ի նախագահը հարց է ուղում նաև պատգամավոր Բաբկեն Թունյանին․ «Ունեն՞ք իրավունք արտակարգ դրության պայմաններում անգործ մնացած քաղաքացիներից պահանջել վարկային բարձր տոկոսներ վճարել։ Պահանջում եք մարդկանցից չտրվելու էմոցիաներին այն դեպքում, երբ մարդիկ կորցնում են իրենց գույքը»։
Լիաննա Մանուկյանը կոչ է անում պատգամավորներին երկար մտածել ու մտնել քաղաքացու դրության մեջ․ «Երբ քաղաքացին վարկ է վերցնում, գրվածա 20-30 տոկոս, բայց վերջում հաշվարկների արդյունքում հասկանում են, որ 60 տոկոսը գերազանցում է։ Սա ի՞նչ է, եթե ոչ սնանկացում։ Կոչ եմ անում մի փոքր քիչ ինքնապարգևատրվեք ու քաղաքացու հոգսերը հոգացեք, որ քաղաքացին վարկով չապրի»։

«Поменьше себя премируйте и заботьтесь о нуждах граждан»: председатель Студенческого совета ППА (видео)
«Говорят люди, которые в течение разных лет работы НС были товарищами по команде человека с самыми пламенными речами»,  - отметила председатель Студенческого совета ППА Лианна Манукян в ответ на выступление в НС депутата от фракции «Мой шаг» Цовинар Варданян, что не следует выступать с пламенными речами:
«Неоднократно сегодня разные люди призывают не поддаваться эмоциям. Хочу спросить госпожу Варданян: что изменилось?».
Председатель Студенческого совета обращается также к Бабкену Туняна: «Имеем ли мы право требовать от граждан, оставшихся без работы в условиях чрезвычайного положения, платить высокие проценты? Требуете от людей не поддаваться эмоциям, когда люди теряют свое имущество».
Лианна Манукян призывает депутатов хорошо подумать и поставить себя в положение граждан: «Когда гражданин берет кредит, написано 20-30%, но в конце в результате расчетов понимают, что превышает 60%. Что это такое, если не разорение? Призываю поменьше премировать себя и заботиться о нуждах граждан, чтобы граждане не жили в кредит».