Օգոստոսին հուլիսի համեմատ աշխատատեղերն ավելացել են շուրջ 5 հազարով. ՊԵԿ
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հարկ վճարողների կողմից հարկային մարմին ներկայացված եկամտային հարկի և սոցիալական վճարի ամսական հաշվարկներում արտացոլված տվյալների հիման վրա ամփոփվել են 2020 թվականի օգոստոս ամսվա ցուցանիշները:
Մասնավորապես, 2020 թվականի օգոստոսի տվյալներով` եկամուտ (հարկման բազա) ապահոված աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է շուրջ 618 հազար, ինչը 2020 թվականի հուլիսի համեմատ` ավելի է շուրջ 5 հազարով, իսկ 2019 թվականի օգոստոս ամսվա համեմատությամբ` 13.4 հազարով:
Միաժամանակ, 2020 թվականի օգոստոսին` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է նաև մեկ աշխատատեղին բաժին ընկնող եկամուտը (հարկման բազան)`  կազմելով շուրջ 202 հազար դրամ` նախորդ տարվա 188 հազար դրամի փոխարեն:

В августе по сравнению с июлем количество рабочих мест увеличились почти на 5 000: КГД
Комитет государственных доходов сообщает, что на основании данных, отраженных в ежемесячных расчетах подоходного налога и социальных платежей, представленных налогоплательщиками в налоговый орган, были подведены итоги показателей за август 2020 года.
В частности, по состоянию на август 2020 года количество рабочих мест, обеспеченных доходом (налоговой базой), составило около 618 000, что примерно на 5 000 больше, чем в июле 2020 года, и на 13 004 больше, чем в августе 2019 года.
В то же время, в августе 2020 года по сравнению с аналогичным периодом прошлого года доход на одно рабочее место (налоговая база) увеличился примерно на 202 000 драмов вместо 188 000 драмов за прошлый год.