Կորոնավիրուսի 115 նոր դեպք, 39 առողջացած
Սեպտեմբերի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 47667 դեպք, որոնցից 42676-ն` առողջացած, 938-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3765 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 266066 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 825 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 115 նոր դեպք: Ունենք 39 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 83 տարեկան կին և 69 տարեկան տղամարդ: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 288 է:

115 случаев коронавируса, выздоровели 39 человек
В Армении по состоянию на 22 сентября всего подтверждено 47 667 случаев COVID-19, 42 676  из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 3 765 пациентов. За последние сутки проведено 825 тестов, а в общем счете 260 066.
Таким образом, выявлено 115 новых случаев заражения, 39 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 938 летальных исходов (увеличились на 2).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщина 83 лет и мужчина 69 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 288.