Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Էստոնիայի նախագահը
Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի նախագահ Կերստի Կալյուլայդը:
«Քանի որ բոլորս դիմակայում ենք կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ի հայտ եկած մարտահրավերներին, ցանկանում եմ իմ աջակցության խոսքը հղել Հայաստանի ժողովրդին: Այս ամենը ցույց է տալիս, թե որքան կախված ենք մեկս մյուսից և ապացուցում, որ լուծումները կարող են գտնվել միայն սերտ համագործակցության պայմաններում:
Հուսով եմ՝ մեր երկրները կշարունակեն համատեղ աշխատանքը՝ ընդլայնելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպություններում, ինչպիսին է Միավորված ազգերի կազմակերպությունը:
Հուսով եմ նաև, որ երբ համավարակը կդառնա վերահսկելի, հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Էստոնիայում»,- մասնավորապես ասված է Էստոնիայի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Эстонии поздравила Армена Саркисяна
Поддержи А1+!Президент Эстонии Керсти Кальюлайд направила президенту республики Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю Дня независимости Армении.
«Поскольку нам всем пришлось противостоять вызовам, возникшим вследствие пандемии COVID-19, я хочу выразить свои слова поддержки народу Армении. Все это показывает, насколько мы зависимы друг от друга и доказываем, что решения могут быть найдены только в условиях тесного сотрудничества.
Надеюсь, наши страны продолжат совместную работу по расширению сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес, как в двустороннем формате, так и в международных организациях, таких как Организация объединенных наций.
Надеюсь также, что когда пандемия станет контролируемой, у меня будет возможность приветствовать Вас в Эстонии», - говорится в поздравительном послании президента Эстонии.